Otomobiller de Google’a bağlanacak

808750_detayİnternet arama motoru Google, otomobillere nasıl bağlanacak?

İnternet arama motoru GoogleKia Motors Company ve Hyundai ile yaptığı anlaşmalarla, “haritalar” servisini otomobillere taşıyor.Google‘ın resmi blogu üzerinden duyurulan anlaşmaya göre Kia ve Hyundai, araç içi bilgilendirme ve yol asistan servislerinde GoogleMaps ile entegre olacak. Bu şekilde sürücülerGoogle haritaları aracılığıyla navigasyon sistemini kulanıp, mekan bilgilerine erişebilecek.

Kia’nın Microsoft işbirliği ile geliştirdiği UVO ve Hyundai’ın ise Blue Link adlı araç-içi bilgilendirme ve multimedya sistemi, Google‘ın uygulama programlama arayüzü (API) aracılığıyla GoogleHaritalar’dan (Maps) yararlanacak. Bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak 2014 model KiaSorento’larda ilk defa kullanılacak olan yeni özellik, Google’ın navigasyon, yol ve trafik durumu servislerini araçtaki sürücüyle buluşturacak. Servis ile araç içinde Google Haritalar’ın uydu ve hibrit görüntülerinin yanı sıra sokak görünümü (street view) de bulunacak.

‘CEPTEN ARACA HARİTA GÖNDER’
Hem Kia hem de Hyundai işin geliştirilecek olan araç navigasyon sistemine entegre çalışan Google Haritalar’ın, Android’in yanısıra iOS işletim sistemi için bu yılın ikinci çeyreğinde uygulama mağazalarında yerini alması bekleniyor.

Kia’dakinden farklı olarak Hyundai‘ın Google ile çalıştığı serviste, “Araca Gönder” özelliği de bulunuyor. Bu özellikle cep telefonunuzdan aradığınız konumun navigasyon talimatlarını doğrudan otomobilinizle paylaşabileceksiniz.

GoogLe Etiket:
Yazan - Oca 10 2013. Kategori TEKNOLOJİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Designed by Web Tasarım

Çet - sohbet - chat - muhabbet - bursada tabelacılar - GoogLe - Chat - Sohbet - beylikdüzü temizlik şirketleri - beylikdüzü halı yıkama - beylikdüzü evden eve nakliyat - Sohbet Odalari - sohbet chat- Çet - sohbet siteleri

Sohbet Sohbet