Kadir Topbaş müjdeyi verdi

804746_detayTopbaş müjdeyi verdi. Şirinevler’deki izdiham köprüsü yenilenecek. Bir ay içinde çalışmalara başlanacak…

Bu köşenin müdavimleri, Şirinevler’deki izdihamgeçidini bilir… Hani şu,metrobüs, metro, otobüs ve minibüs yolcularının kullanmak zorunda olduğu ve bu yoğunluğu taşıyamayan, mahşer yerine dönen geçit… Sık sık izdiham görüntüleriyle gündeme gelen geçitte birkaç gün önce yine inanılmaz manzaralar ortaya çıktı.

GEÇİTTE İNSAN SELİ

Toplu ulaşım araçlarına ulaşmaya çalışan yüzlerce kişi geçide yönelince tarifi mümkün olmayan bir keşmekeş yaşandı. Geçit resmen tıkandı kaldı. Kimse adım bile atamadı. Durum öylesine vahimdi ki polis müdahale etti. Ekipler, geçitte bir koridor açarak geçişleri sağlamaya çalıştı ancak bu hiç kolay olmadı. Tabii bu arada sinirler gerildi, kavga gürültü gırla gitti. Polis bir yandan geçişi açmaya çalışırken diğer taraftan da vatandaşı sakinleştirmek için uğraştı. Aslında bu görüntüler çok da şaşırtıcı değil. Zira daha önce de bu kadar vahim olmasa bile benzer izdihamlar yaşanmıştı geçitte. Ve Büyükşehir Belediyesi de bu sorunun çözüleceğini, geçidin genişletileceğini duyurmuştu.

İMALAT YAPILIYOR

Peki ne oldu bu projeye? Bu izdiham manzaralarının ardından dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş müjdeyi verdi. Şirinevler’e yaya geçişini ve engelli ulaşımını rahatlatacak yeni bir geçit planlandığını açıkladı. Yoğunluğun eksik olmadığı geçidin kaldırılıp yerine yeni bir geçit yapılacağını, şu anda köprü imalatının devam ettiğini söyledi. Bir ay içinde de çalışmaların başlatılacağı bilgisini verdi. Umarımsöylendiği gibi olur da kısa süre içinde bu sorun çözülür. Yoksa Allah saklasın burada trajik bir olaya şahit olabiliriz. Bu izdihamda vatandaşın birbirini ezmesi ya da geçidin yıkılması bile söz konusu olabilir.

GoogLe Etiket:
Yazan - Ara 20 2012. Kategori Yaşam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Designed by Web Tasarım

Çet - sohbet - chat - muhabbet - bursada tabelacılar - GoogLe - Chat - Sohbet - beylikdüzü temizlik şirketleri - beylikdüzü halı yıkama - beylikdüzü evden eve nakliyat - Sohbet Odalari - sohbet chat- Çet - sohbet siteleri

Sohbet Sohbet