İşte Facebook’un ücret tarifesi

Mesaj atmanın bedelini 28 liraya kadar çıkardılar…

Sosyal ağ Facebook, kademeli olarak ücretlimesaj uygulamasına başladı. Buna göre artık arkadaş listenizde olmayan kişilere direkt mesajgöndermek için ücret ödemeniz gerekecek. Arkadaş listesinin dışında olan birine gönderilenmesajları diğer klasörüne düşmeden doğrudan o kişinin gelen kutusuna göndermek için ödenecekücret ise 0.40 TL’den başlayıp, kişisine göre 28 TL’ye kadar çıkabiliyor.

ZUCKERBERG’E MESAJ ATMAK İSTEYEN 28 LİRA ÖDEYECEK
Örneğin, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in gelen kutusuna mesaj atmanın bedeli 28 TL’yi bulurken, Fatih Terim’e doğrudan ulaşmanın bedeli 0.53 TL. Sıradan kullanıcılar için ise ücret 40 kuruş. Ödeme Mastercard, Visa American Express veya Discover logolu kredi kartı ile kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu girilerek, yapılabiliyor.

Kullanıcının ödeme bilgileri ileride yapılabilecek alışverişler için Facebook tarafından saklanıyor. Arkadaşınız olmayan birine direkt mesaj atmanın bedeli, kullanıcının arkadaş listesinin genişliğine, sosyal ağı kullanım sıklığına, bağlantı ve beğeni sayıları gibi kriterlere bağlı olarak değişebiliyor.

SİYASETE DE EL ATTI
Zuckerberg, ABD’nin göçmen ve vize yasalarının esnetilmesi için çalışacak bir grup kurma kararı aldı.
Zuckerberg, bu iş için 20 milyon dolar harcayacak.

ÜCRET TARİFESİ

Liste dışındaki birinin gelen kutusuna mesaj göndermek  
0,40 TL – 0,53 TL
Mark Zuckerberg gelen kutusuna mesaj atmanın bedeli  28 TL
Ödeme Şekli    Mastercard, Visa American Express veya Discover logolu kredi kartı

GoogLe Etiket:
Yazan - Mar 26 2013. Kategori TEKNOLOJİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Designed by Web Tasarım

Çet - sohbet - chat - muhabbet - bursada tabelacılar - GoogLe - Chat - Sohbet - beylikdüzü temizlik şirketleri - beylikdüzü halı yıkama - beylikdüzü evden eve nakliyat - Sohbet Odalari - sohbet chat- Çet - sohbet siteleri

Sohbet Sohbet